Impera House Casa De Praia
| WiFi Wi-Fi | 24-timers service 24-timers Reception | Privat strand Adgang til strand |
| Aktiviteter Dykning Fiskeri Kanosejlads Vandreture Billard-/ poolborde | Spa og afslapning Solarium | Børnevenlig Børnemenu |
| Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr Kæledyr tilladt |
Impera House Casa De Praia tilbyder 3 værelser med udsigt over søen og ligger 4 km fra Igreja Batista Novo Horizonte. Der er et fuldt udstyret køkken og 4 badeværelser.
Ved at opholde dig på denne villa vil du være 4,1 km fra Farol da Educacao. Stedet placeret lige ved siden af privat strande. Espaco Cultural Joao do Vale ligger ved siden af villaen.
Den nærmeste lufthavn er Imperatriz, 5 km fra villaen. Aktive gæster vil sætte pris på dykning, kanosejlads og vandreture tilgængelige at diversificere deres ophold.
- Lokale seværdigheder
- Igreja Ortodoxa4639 km
- Colegio Santa Luzia4658 km
- Assembleia de Deus Cong. Lirio dos Vales4554 km
- Comunidade Nossa Senhora de Guadalupe4759 km
- Assembleia de Deus Cong. Elion4798 km
- Igreja Batista Novo Horizonte4322 km
- Salao de Testemunhas de Jeova4742 km
- Lufthavne
- Imperatriz Lufthavn20 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timers Reception
- Privat ind-/ udtjekning
- Kæledyr tilladt
- 24 timers vagtservice
- Omklædningsrum
- Privat strand
- Nøgleadgang
Måltider og drinks
- Kedel
- Tørretumbler
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
- Udendørs spiseområde
- Picnic område/ Borde
- Madpakker
Aktiviteter og afslapning
- Adgang til strand
- Strandparasoller
- Solseng
- Solterrasse
- Have
- Grillfaciliteter
- Solarium
- Dykning
- Kanosejlads
- Vandreture
- Billard-/ poolborde
- Fiskeri
- Offentlige bad
Services
- Husholdning
- Vaskeri
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
- Dagligvare shopping service
På værelset
- Klimaanlæg
- Minibar
- Dagligstue
- Patio
- Terrasse
- Havemøbler
- Te- og kaffefaciliteter
- Spisebord
- Strygeservice
- Vaskemaskine
- Fladskærms TV
- Brætspil
- Børnemenu
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ❓
Finder jeg en parkeringsplads på Impera House Casa De Praia?
Gæster på Impera House Casa De Praia kan parkere deres bil i en parkeringsplads. - ❓
Hvor langt ligger Imperatriz fra Impera House Casa De Praia?
Der er 5 km mellem Imperatriz og Impera House Casa De Praia. - ❓
Er det tilladt at medbringe kæledyr til Impera House Casa De Praia?
Du kan bo på Impera House Casa De Praia med dit kæledyr.